اخبار

آیت‌الله حسینی خراسانی در دیدار با کارآفرینان صنعت پوشاک: وقتی در بسیاری از حوزه‌ها سرآمدیم، چرا در صنعت خودرو و پوشاک سرآمد نباشیم/ مشکلات کارآفرینان با همت مسئولان اجرایی سریعتر حل شود

آیت‌الله حسینی خراسانی در دیدار با کارآفرینان صنعت پوشاک: وقتی در بسیاری از حوزه‌ها سرآمدیم، چرا در صنعت خودرو و پوشاک سرآمد نباشیم/ مشکلات کارآفرینان با همت مسئولان اجرایی سریعتر حل شود

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: وقتی ما می‌توانیم در بسیاری از حوزه‌ها سرآمد باشیم، چرا در صنعت خودروسازی، صنعت راه و ساختمان، صنعت کشاورزی، صنعت نساجی و پوشاک و ده‌ها صنعت دیگر، الگو و ممتاز نباشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان و نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با کارآفرینان صنعت پوشاک کشور، ضمن استماع نظرات و مشکلات پیش‌روی کارآفرینان حوزه پوشاک کشور، نکاتی را به منظور رفع این مشکلات بیان کرد.

در این دیدار که ۴ ساعت به طول انجامید، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معاونین وزرای اقتصاد و صمت، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دو تن از معاونین دستگاه قضایی حضور داشتند.

آیت‌الله حسینی خراسانی در این دیدار طی سخنانی با بیان اینکه در مقدمه ابن خلدون قید شده که ایرانیان دارای هوش و استعداد سرشاری هستند و این نشان می‌دهد که در ادوار مختلف، ایرانی‌ها به این ویژگی‌ها مشهور بوده‌اند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر موضوع ” ما می‌توانیم” تاکید کرده‌اند و بارها به جهان اثبات شده که ایران اسلامی و ملت مسلمان ایران می‌توانند و باید در دنیا سرآمد باشند.

وی افزود: وقتی ما می‌توانیم در بسیاری از حوزه‌ها سرآمد باشیم، چرا در صنعت خودروسازی، صنعت راه و ساختمان، صنعت کشاورزی، صنعت نساجی و پوشاک و ده‌ها صنعت دیگر، الگو و ممتاز نباشیم؟ ما می‌توانیم با توجه به توانمندی‌هایی که در کشورمان و در میان جوانان این مرز و بوم وجود دارد، در تمام این حوزه‌ها هم سرآمد دنیا باشیم.

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: ظرفیت و استعداد بالایی که مردم ایران دارند، با بهره‌مندی از آیات قران کریم و معارف ائمه (علیهم السلام) و همچنین با فرصت فراهم آمده به برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان عزیز، به دست آمده است و این توانمندی می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را رفع و صنایع را متحول کند.

آیت‌الله حسینی خراسانی اضافه کرد: رسول گرامی اسلام (ص) در حدیثی فرموده‌اند که اگر دانش در ثریا باشد یعنی دورترین نقطه از دسترس بشر، مردانی از فارس (قوم سلمان فارسی) به آن دست خواهند یافت. نبوغ و استعداد فوق العاده ایرانیان در حوزه‌های گوناگون و ظرفیت بالایی که کشورمان در حوزه‌های مختلف دارد، یک واقعیت غیرقابل انکار است و امروز تمام دنیا به این نبوغ و ظرفت بالا اذعان دارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدوارم مشکلات پیش روی کارآفرینان و صنعتگران کشور با همت مسئولان اجرایی هر چه سریعتر حل شود تا در حوزه‌هایی که دچار عقب افتادگی هستیم نیز به جایگاه والای خود برسیم.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *